0
Dersler Eğitim

Beylikdüzü özel matematik kursu arayanlar? Birebir ders mi, dershanemi faydalı olur diyenler? Matematik dersinde sıkıntısı olanlar bu makalemiz sizle için hazırlanmıştır.

Beylikdüzü, İstanbul’un biraz şehir dışı kesiminde olan geniş ağaçlık alanlara sahip bir semtidir. En az 10 katlı olan apartmanlarıyla dikkat çekmektedir. Şehir içine nazaran burada apartmanlar arasında geniş boş alanlar vardır. Kocaman alışveriş merkezleri ve yakın zamanda açılan üniversitesi de bu bölgeye farklı bir ayrıcalık katmıştır. Alan geniş olduğu için İstanbul’un iç kesimlerindeki sıkışık binalar ve trafik burada bulunmaz. Beylikdüzü semti öğrenciler için de biçilmiş kaftan.

Toplu taşıma araçlarına çok kolay ulaşılıyor olması nedeniyle İstanbul’un her bölgesine rahatlıkla gidebilirsiniz. Beylikdüzü özel matematik dersi için şiddetle tavsiye edebileceğimiz bir firma var: “Pozitif Kazanım”. Eğer siz de Beylikdüzü’nde ikamet eden bir öğrenci yada öğrencisi için dershane araştıran bir veli iseniz ve matematikle ilgili sorunlarınız varsa veya takviye almak istiyorsanız bu makale tam size göre…


Neden pozitif kazanım

Beylikdüzü matematik kursu
 • Profesyonel öğretmen kadrosu
 • 6-8 kişilik sınıflar
 • Kaliteli ve güncel yayınlar
 • Uygun çalışma alanları
 • Öğrenci merkezli program
 • Birebir ders çalışma fırsatı
 • Haftalık denemeler

Matematiğin Kısa Tarihi


Matematik M.Ö. 2000-3000 yıllarında Mısır civarında, Nil nehrinin her sene taşmasıyla değişen toprakların ölçülüp hesaplanması ile ortaya çıkmıştır. Pisagor, Yunan matematiğinin kurucusu kabul edilir. Platon ile devam etmiştir. Platon’un okulunun kapısında “Geometrici olmayan içeri girmesin.” yazılıdır. İslam dünyasında Bağdat’da “Dar-ül hikmet” (aklın evi) adlı bir medrese kurulmuştur. 1700’lerden sonra günümüze dek uzanan klasik matematik dönemi başlamıştır.
Matematikte önemli gelişmeler kaydeden Türk matematikçiler şunlardır:

 • Ali Kuşçu
 • Salih Zeki Bey
 • Cahit Arf
 • Nasuh Matrakçı
 • Ömer Hayyam

Matematik Hakkında


Bazı öğrenciler için karmaşık formüllerden ibaret olan matematik gerçekten bu kadar zor ve sıkıcı mı sizce? Ya da okul dışında bir faydası var mı? Günlük hayatta da işimize yarar mı? Hepimiz mühendis mi olacağız sanki, bu kadar önemli mi?
Düşünsenize matematik olmasa idi arabamızın tekerleği dahi olmazdı… Her alet, makine bir matematiksel düzenle üretilir. Hesap yapamazdık, alış veriş dahi yapamazdık. Gideceğimiz yolun, uğrayacağımız güzergâhın her kilometresi matematik…
Matematik, felsefe gibi kişiye göre değişen ve yoruma açık bir ders değildir. Yani kısacası 2 kere 2 daima 4 eder. Ahmet, Mehmet’e göre sonuç değişmez.


Matematik hemen hemen diğer tüm derslerin temelidir. Matematiği anlayan fen, fizik, kimya ve hatta Türkçe’yi de anlar ve kolayca yapar. Türkçe dilinin özelliği ve zorluğu matematiksel bir alt yapıya sahip olmasıdır.
Eskiden dini konuları anlamakta güçlük çekenlere matematik öğretilirmiş. Hem zihni açar… Malum mümin bir delikten iki defa sokulmaz, yani aynı hatayı iki kez yapmaz. İşte zihne bu parıltıyı veren, insanın ufkunu açan matematiktir.

Matematik Dersi Neden Bu Kadar Önemli

Matematik deyince mühendislik okuyanlarda akan sular durur… Öyle ya her şeyin temelinde var… Matematiği iyi olan bir öğrenci formülleri ezberlemek zorunda kalmaz. Onun yerine kendisi çıkarabilir. Böylece gereksiz bilgilerle zihnini yormaz. Matematik öyle bir bilim dalıdır ki size hiç deney yapmadan sonucunu verebilir. İleriyi görmenizi sağlar olasılık hesapları ile… Beylikdüzü matematik kursu ile bu konuda uç fikirler edineceksiniz.


Örneğin sabun yaparken yağ ve sodyum hidroksit tepkimeye girer. Sabunlaşma oluşur. Burada 1 gram yağ başına harcanacak sodyum hidroksit miktarı sabittir, değişmez. Bu sayede gerekli malzeme miktarı matematikle hesaplanır.
Hayatın temeli, dünyanın düzeni matematik üzerine kurulu… Matematikte profesör olmuş, kimyaya matematiği sokmuş bir bilim adamı olan rahmetli Oktay Sinanoğlu’nun da dediği gibi “Üzülünce doğal sayılara bakın. 1,2,3,4… İnsana huzur veriyor.”

Çam kozalaklarına bir bakalım… Saat yönünde ve tersinde oluşan spirallerdeki taneciklerin birbirine oranı 1.619’dur. Bu aynı zamanda Picasso’nun resim tablolarında kullandığı “altın orandır”. Bu sayı aynı zamanda çeyrek altının gram cinsinden ağırlığına eşittir.
Günümüzde hayatı felç eden korona virüs salgını dahi ilginç bir şekilde matematiksel bir düzende oluşmaktadır. Vaka sayıları grafiğine bakıldığında matematiksel bir fonksiyonla örtüşmektedir.


Beylikdüzü Özel Matematik Kursu

İlkokuldan üniversiteye kadar matematik dersini çeşitli kademelerde görüyoruz. Aslında ülkemizde ilkokul düzeyinde verilen matematik, Almanya gibi Avrupa ülkelerine nazaran oldukça ileri düzeyde kalıyor. Öyle ki oradan gelen öğrenciler Türkiye’de uyum sağlamakta çok zorluk çekiyorlar.


Şunu unutmamalıdır ki kişinin matematik temeli ne kadar sağlam olursa, üzerine kuracağı bina da o kadar sağlam olacaktır. Özel ders arayanların şunu dikkate alması gerekir; eğer daha önceki yıllardan, yani temelden gelen bir eksiklik varsa önce bu giderilmelidir. Yani hemen “Aman hocam soru-cevap çalışalım.” gibi istekler maalesef geçersiz oluyor. Tabi ki konu anlaşılacak, özümsenecek sonra örnek sorular çözülecek ve daha sonrasında da hızlı problem çözme teknikleri öğrenilecek; çünkü LGS ve YKS (AYT ve TYT) gibi sınavlarda zamanla yarışıyoruz. Beylikdüzü matematik kursu işte tam da bu ihtiyacınıza çözüm sunmaktadır.

Pozitif Kazanım Öğrencisinden Ne Bekler ?

Öğrenci hiç bir zaman motivasyonunu kaybetmemelidir. “Ben yapamıyorum. Matematik çok zor.” diye düşünmemelidir. Hayatta her şey kolay olmadan önce zordur. Özel ders almak ilkokul öğrencisi için bir ihtiyaç olabileceği gibi mühendislik eğitimi alan bir üniversite öğrencisi için de ihtiyaç olabilir. Küçük öğrencileri veliler takip edip eksiklerini görünce özel ders almaya yönlendiriyorlar. Yaşı daha büyük olan öğrencilerimiz ise matematikteki eksiklerini tespit etmeli ve uzman hocalardan destek almalıdır.


Sadece sınıf geçmek marifet değil, asıl marifet matematiğe her yönüyle hâkim olmak ve onu gereken her yerde bir oyun hamuru gibi istenen şekle sokabilmektir. Öğrencilerime özel ders verirken şöyle derim: “Sen mühendis olacaksın diyelim. Kendini öyle hayal et ve bu soruyu bir sınav sorusu değil de senin önüne konmuş bir projenin hesaplaması gibi düşün.”
“Kitaptan neden kendimiz çalışmıyoruz da özel ders alıyoruz?” diye soru soranlar olacaktır. Bir hocamız şöyle derdi; “Nasıl anne kuş yemeği önce gagasında ufalar yavrunun yutabileceği kıvama getirir ise, işte ben de öyle yapıyorum. Öğrencilerime zihinlerinin sindirebileceği şekilde konuları veriyorum.”

Beylikdüzü Matematik Kursu ile Başarıya Bir Adım Önde Başlayın

Beylikdüzü özel matematik kursu için önerebileceğimiz Pozitif Kazanım Dershanesi, LGS ve YKS (AYT ve TYT) gibi sınavlara sizi tam donanımlı bir şekilde hazırlayacaktır. Çünkü onlar bir öğrencinin hayallerine ortak olmaya kendilerini gerçekten adamışlardır.
Beylikdüzü’nde özel matematik dersi arayanlar artık gönül rahatlığıyla derslerini programlayabilirler. Salgından dolayı eğitimde açılan boşluk ve eksikler bu şekilde telafi edilebilir.
Matematik keyifli bir zihin yolculuğudur, unutmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts

Pozitif Kazanım
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim ?